Zdelo se nam je pomembno, da z vami delimo nekaj uspešnih praks, kako uspeti na Youtubu. Marsikdo objavlja video vsebine, ker bi rad zgradil bazo uporabnikov in obenem še nekaj zaslužil. Pri Youtubu so zadnje čase precej aktivni. Poleg povsem korektnih pravil, pa je Youtube nekaj dni nazaj predstavil nove smernice za uspešno monetizacijo. Skratka, nekaterim točno določenim oblikam video vsebin se bo potrebno izogniti, da bi uspešno prestali prag pravil.
Predogledne sličice ne bodo smele vsebovati povezav do spletnih strani vsebin za odrasle, vulgarnih izrazov ali drugega materiala, ki promovira vsebino za odrasle.
Youtube bo zavrnil tudi vsebino, ki bo brez namena kazala trupla in igričarsko nasilje proti resničnim osebam. Sem sodijo tudi vsebine, ki namigujejo na trenutek, da bo nekdo umrl. Ob tem naj dodamo, da prihodkov od oglaševanja ne bodo deležne tudi vsebine, katerih namen je ustrahovanje.
V zadnjem času naj bi viralna video vsebina na TikTok-u spodbujala mladostnike k samopoškodbam. Posledice so lahko tudi usodne. O tem so konec meseca novembra pisali na portalu Bloomberg. V skladu s preprečevanjem podobnih tragičnih zgodb, pri Youtub-u ne bodo plačevali za vsebine nevarnih podvigov.
Kako monetizirati neprimeren govor v video vsebinah? Odgovorni pravijo, da bo sedaj slabšalni govor enakovredno obravnavan. Posebej zanimivo je, da za njih besedi “hudiča” in “prekleto” sploh nista več psovki, zato naj bi dovolili monetizacijo takrat, kadar se neprimeren govor prvih 8 sekund videa ne pojavi. Logično?
K obstoječemu pravilu o diskurzu o drogah bodo dodali še omembo in uporabo drog v tovrstnih vsebinah. To pomeni, da bo tema o drogah skorajda popolnoma prepovedana.
Najnovejša pridobitev med pravili pa bo “nepošteno obnašanje”. Tu gre za de-monetizacijo video vsebin, kjer se akterji pretvarjajo, da so uslužbenci na delovnem mestu in se poslužujejo šaljivih namer. V to kategorijo bodo uvrščene tudi vsebine, ki promovirajo trike in goljufije s kodami ali programi za goljufanje v igrah ali E-športu.
V razmislek …
V prihodnje bo vsebin, ki so šaljive in v katerih nastopajo posamezniki, ki se pretvarjajo, da so uslužbenci podjetja, precej manj. Precej manj naj bi bilo tudi neprimernega besedila, trikov, spodbujali naj ne bi viralnih vsebin, ki pozivajo k nasilju ali samopoškodbam. Načeloma bo vse to mogoče, ampak če imate video s 500.000 ogledi, zanj ne boste prejeli niti centa, če ta vsebuje besedo marihuana ali LSD. Saj je pošteno, kajne? Namreč, kar se spreminja na spletu, je odraz dogajanja v resničnem življenju. Če je več stvari slabih kot dobrih, potem mora nekdo ukrepati. Na tak način bo tudi vsem, ki delujejo v digitalnem svetu lažje. Kaj menite – so novosti in omejitve prehude, ali ne?
Brez komentarjev