Začelo obdobje X, saj je Twitter spremenil ime v X. Različni elementi Twitterja pa počasi prehajajo z znane ikone ptice na nov vzdevek.. Slednjega naj bi ustvaril oboževalec in za katerega Elon Musk pravi, da je začasen ukrep za oblikovanje blagovne znamke. Nova ikona se zdaj pojavlja na različnih mestih v aplikaciji. Na namizju je na primer ikona ptice Twitter v zgornjem levem kotu zdaj novi X.
Konec obdobja, začetek novega. Spremenili ime v X, mi pa bomo morda po novem “iksali” namesto tvitali
Prijavni zaslon je zdaj spremenjen v logotip X, čeprav je še vedno v barvah Twitterja. Tudi te se bodo spremenile, saj želi Musk posodobiti CGP s črno barvo, vendar je videti, da bo trajalo nekaj časa. Tako kot marsikomu se tui nam zdi, da je Elon preveč hitel s posodobitvijo. Seveda se tudi nam poraja vprašanje, zakaj je bilo potrebno hiteti z nedokončano spremembo blagovne znamke. Ta očitno še ni pripravljena na polno predstavitev, lahko bi izdali čisto verzijo aplikacije in odstranili vse reference starega Twitterja.
Mnenja so deljena
Nekateri menijo, da je to način dela Elona Muska, ki svoje ekipe sili k težko dosegljivim ciljem, da bi se stvari zgodile hitreje, čeprav končni rezultat ni popoln. To je verjetno bolj zaskrbljujoče pri ostalih projektih, s karerimi upravlja Musk. SpaceX ali Tesla. V primeru Twitterja pa je to privedlo do tega, da se je pojavilo več nedokončanih zamisli in konceptov, ki v večini primerov delujejo dovolj dobro, vendar niso zelo izpopolnjeni ali popolnoma funkcionalni.
Elon ni imel takšnih pomislekov in je uvedel številne posodobitve, vključno z naročninami za ustvarjalce in članki dolge oblike. Ciljanje na oglase s ključnimi besedami in različnimi drugimi izboljšavami. O teh so sicer razmišljali že pred njegovim prihodom na položaj glavnega čivkača. Več zadnjih dodanih elementov ali ponudbe delovnih mest ali videoklici, so se šele začeli uporabljati,. Prav zato šele začenjamo spoznavati prave inovacije X. Morda je tudi to razlog. zakaj je bil lahko to dober čas za posodobitev imena. Potrebno je tudi dodati, da nekaterih izmed naštetih funkcij, nekje sploh ni na voljo.
Pod Elon-ovo diktirno palico marsikaj drugače
Po tem, ko smo dobili Twitter Blue in vedno znova najdemo nekaj novega na naši aplikaciji, se vendarle zdi vse skupaj preuranjeno. Podobno kot pri spremembi blagovne znamke se večina teh novih elementov zdi prenagljena. Znano je, da je Elon počistil dobršen del kadra bodisi zaradi nestrinjanja z njegovo politiko bodisi drugih vzrokov. Sprememba celostne grafične podobe se ponavadi ne izvaja na tak način, ampak se produkt dodela do te mere, da je zanesljiv. Po drugi strani pa je postopno uvajanje določenih elementov aplikacije lahko tudi strategija, ki ohranja stik z uporabniki. Slednji ostanejo prikovani na aplikacijo, nanjo ne pozabijo in pričakujejo, kaj bodo prinesle nove posodobitve.
Na družbenih omrežjih se vse spreminja iz dneva v dan
Kakor je zapisan zgornji naslov odstavka, na spletu res nič ne ostane enako. Če se na enem omrežju nič ne pripeti, se zgodi na drugem. Nedolgo nazaj je Meta najavila nekaj novosti za Facebook, tri dni nazaj je Twitter spremenil ime v X. To je pomembno razumeti zato, da internet nikoli ne počiva. Škoda je samo ta, ker je večina izmed omrežij last ameriškega trga. To ne pišemo zato, ker bi nam čez lužo bili neprijetni prebivalci ali lastniki. Vedno se vse dogaja, ko je tam dan, pri nas pa tema. Skorajda pravilo je, da ne vidimo marsikatere novosti, dodatka ali nastavitev. Regulacija rabe podatkov je tukaj precej bolj zasebno naravnana, zato imajo ameriška podjetja precej težav. Ali bomo v prihodnosti videli nekatere dodatke in spremembe ali ne, bo pokazal čas. Nam pa je nekako jasno, da je Elon Musk oseba, ki veliko tvega. Ali se bo tveganje splačalo, pa bo povedal on. Čas namreč.
Brez komentarjev