Odprli ste svojo prvo stran na družbenih omrežjih, se prebili skozi vse tehnične korake in svojo stran tudi javno objavili. Kaj pa sedaj?
Stran je treba zapolniti z zanimivimi objavami, s katerimi bomo pritegnili sledilce in potencialne stranke. Kako začeti?
Preverite pet praktičnih nasvetov, kako pripraviti kreativno vsebino, ki bo kar vabila k branju in všečkanju.
Učinkovita vsebina je uporabna, personalizirana, izobraževalna, naslavlja potrebe in interese uporabnika, vključuje prave pozive k akciji (CTA), predvsem pa predstavi rešitev za uporabnika.
1.Nagovarjajte pravo občinstvo
Pred pripravo prve objave je pomembno vedeti, koga nagovarjate. Kdo je vaše občinstvo? To ugotovite tako, da določite, v kateri fazi nakupnega procesa je vaš uporabnik. Poznamo 5 faz, ki so združene v nakupnem lijaku: prepoznava problema, iskanje informacij, vrednotenje različnih alternativ, nakup in ponakupna evalvacija. Prepoznavanje faze, v kateri se potencialni potrošnik nahaja, nam bo pomagalo uskladiti tip sporočila, ki ga želimo poslati.
2. S pravimi besedami pritegnite pozornost
Besede imajo moč. Lahko nas povzdignejo ali celo ubijejo. Se strinjate? Vsi smo se že kdaj ujeli, da si glasbo, ki smo jo slišali med vožnjo, pojemo še cel dan. Podobno je z vsebino. Če jo zapišemo pravilno, se ta vtisne v spomin. To pa je tisto, kar pri uporabniku želimo doseči. S prvim stavkom želimo vzbuditi pozornost, da uporabnik ne skrola mimo naših objav, ampak jih v celoti prebere. Začnimo udarno. Prvi stavek naj bo kratek, z njim na kratko povzemimo, o kakšni vsebini bomo pisali, lahko začnemo tudi z vprašanjem. Namen je, da predstavimo težavo in prikažemo, da bomo v nadaljevanju podali rešitev oz. odgovor.
3. Vsebina naj bo zanimiva in koristna za bralca
Če uporabnik prepozna nagovor v zadevi kot zanimiv, se odloči za naslednji korak – branje. Na tej točki moramo izpolniti obljube glede vsebine, ki smo jih predstavili v prvem stavku.
Ta naj bo:
Preprosta in močna – skozi vsebino vzdržujte bralčevo pozornost.
Enostavna in skenirajoča – sporočilo objave naj bo jasno, hkrati pa preprosto za branje (skenirajoča). To pomeni, da bralcu omogoča razumevanje bistva, brez da bi moral prebrati celoten tekst.
Poudarja prednosti za bralca – objava se osredotoča na to, kaj bo bralec s sledenjem vsebine prejel. Predstavimo rešitev njegove »težave«.
Pišimo v drugi osebi množine – vi, vas, za vas idr.
4. Vključite poziv k akciji
V vsebino vključite tudi »call to action« (CTA) ali poziv k akciji. Tako boste uporabnika povabili, da vas tudi v prihodnje spremlja ali mogoče celo obišče vašo stran, prebere več o vas, si rezervira sestanek ipd. CTA mora vključevati glagol v velelniku, ki uporabnika poziva k premikanju (klikni, kupi, prenesi, prijavi se, izvedi več ipd.).
5. Slika pove več kot 1000 besed
Poleg zanimive in privlačne vsebine moramo izbrati tudi primerno fotografijo ali video. Ljudje smo v osnovi vizualna bitja in se po navadi za branje odločimo šele po tem, ko našo pozornost pritegne slika. Če je ta dolgočasna ali generična obstaja verjetnost, da nas bo uporabnik spregledal. Pomembno pa je tudi, da v objave vključimo fotografije, na katerih so živi ljudje, saj tako izpademo bolj pristno.
Svetujemo še, da pred objavo svoj izdelek v vpogled date še nekomu zunanjemu. Sami namreč pogosto spregledamo določene izraze ali slovnične napake, saj smo preveč »v vsebini«. Objektivno mnenje vam bo prišlo prav, hkrati pa lahko prejmete tudi določene predloge za izboljšave.
1 komentar